Kalendarz adwentowy

W tym roku postanowiłam, że wykonam kalendarz adwentowy z rolek po papierze toaletowym w trzech wersjach… Ale podczas oklejania pierwszych 24 sztuk rolek chęci mi opadły ;) Poza tym zastanawiałam się jak ugryźć ten temat: wkładać listy do każdego (taki sam?!),  co z upominkami, z materiałami do wykanania zadań (?!). Z pomoca przyszedł mi jakiś blog… wczoraj cały wieczór go szukałam w historii i nie znalazłam!!! co najmniej to w nim znalazłam informacje o tym, żeby zostawiać listy dla dzieci od Skrzata :) to był strzał w dziesiątkę!

Zrobiłam jeden kalendarz dla wszystkich, gdzie bedę wkładać codziennie list, ewentualne upominki, chować gdzieś po mieszkaniu (miejsce opisywać w listach). Myślę, że to nawet lepszy sposób… mam możliwość doboru zadań do natężenia obowiązków domowych ;)… i dzieciaki otwierają list dopiero po przyjściu z przedszkola, od razu zabierają się do jego wykonania ;) a nie odkładają na później.

DSC_0050 DSC_0052

 

W pierwszym liście dzieci miały za zadanie napisać list do Świętego Mikołaja – Gwiazdora. Pisać jeszcze nie potrafią więc dostały gazetki promocyjne, nożyczki, klej, papeterie i… działały.

 

DSC_0053 DSC_0060 DSC_0061 DSC_0063 DSC_0068 DSC_0069

 

 

Efekty ich pracy:

 

DSC_0072 DSC_0073 DSC_0075

 

Widać, że najstarsza jest najbardziej świadoma, o co w tym wszystkim chodzi ;)