Boże Narodzenie – Dziecko na Warsztat III

 

Tradycje – temat przewodni w grudniu w Dziecko na Warsztat.

Jeżeli grudzień to i bez omówienia tradycji bożonarodzeniowych się nie obejdzie.

 

Pierwsza tradycja, którą staram się zaszczepić moim Bzykom to pieczenie pierników. Przy pieczeniu jest zawsze mnóstwo frajdy i zabawy ;)

 

DSC_0101 DSC_0102

DSC_0106

Chociaż w moim rodzinnym domu ubieranie choinki zawsze zostawiało się na 24-go grudnia ja u siebie tego nie praktykuję. Choćby z tego powodu, że Wigilię spędzamy zwykle poza domem – jedziemy do babci.

 

DSC_0107 DSC_0108 DSC_0111

 

Cóż innego pozostaje zapracowanej osobie, która nie ma czasu przygotować szczegółowo materiałów swoim pociechom – gotowe materiały :) jak dobrze,  że aktualnie półki sklepowe się uginają od tego typu aktywności. Pracowaliśmy z następującymi książeczkami:

 

DSC_0117 DSC_0119

 


Wokół Dzieci Słowo Mamy Ed Montessori Karolowa Mama Kre Team Kreatywnym Okiem Matkopolkowo Bez nudy 360 przygód Bawimy my się trzy Biesy dwa Duśkowy Świat Dzika jabłoń Elena po polsku Co robi Robcio Jej cały świat Cały świat Karli Tymoszko Igranie z Tosią Kawa z cukrem Laurowy świat Kreatywnie w domu LIttle bit life Gugusiowo Ciekawe dzieci Świat Tomskiego Ohana On Ona i dzieciaki Mama w biegu Zakręcony Belfer Świnki 3 Uszywki Zuzinkowej mamy Mama na pełen etat Mama Trójki Dzwoneczkowy raj mamy Ogarniam wszechświat Kreatywna mama Mama Aga Mamuśka24 Pomieszane z poplątanym Nasze rodzinne podróże Nasza szkoła domowa Panna Swawolna Odkrywcy wiedzy Z motylem na dłoni Nasz przygoda diy Zabawy z Archimedesem Schwytane chwile Pomysłowe smyki My home and heart Gagatki 3 Dziecko na warsztat