Grafomotoryka – Dziecko na Warsztat

Zaczynamy kolejną edycję Dziecko na Warsztat. Mam nadzieję, że tym razem dotrwamy do końca i będziemy publikować wszystko na czas :)

Pierwszy temat jest dowolny, obrany indywidualnie przez każdego z nas.

Wrzesień to czas w którym rozpoczyna się szkoła. W tym roku moje najstarsze dziecię rozpoczęło edukację i z tym tematem związałam nasz pierwszy warsztat: ćwiczenie grafomotoryki :)

Przygotowałam przeróżne pomoce w tym celu i umieściłam je na naszej magicznej półeczce:

 

Na kolejnych półeczkach znalazły się:

– guziczkowe sekwencje

DSC_0240

 

 

– śrubki

DSC_0241

– zestawy Czuczu

DSC_0242

– odtworzenie wzoru: analiza wzrokowa

DSC_0243

– przewlekaniki

DSC_0244

– działania ze szczypcami

DSC_0245

– geoplan

DSC_0246

– kolejna analiza wzrokowa

DSC_0247

A tutaj dzieciaki w akcji:

DSC_0250 DSC_0253 DSC_0254 DSC_0258 DSC_0263 DSC_0266 DSC_0267

 

 

Dodatkowo w ruch poszło cięcie nożyczkami:

DSC_0272

DSC_0269 DSC_0270

 

Zapraszam do innych uczestników projektu


Dziecko na warsztat

19 myśli nt. „Grafomotoryka – Dziecko na Warsztat”

  1. Szczypce i pęsety królują i u nas. Natomiast bardzo podobają mi się te kołeczki z gumkami recepturkami, muszę ten pomysł przetestować na moich dzieciorach, wygląda na strzał w dziesiątkę.

  2. Dużo zabawy dla małych rączek. Zawsze jak widzę takie montessoriańskie kąciki z tackami zawierającymi zadania dla dzieci to się zastanawiam. Jak ludzie to robią, że dzieci nie wywlekają tego wszystkiego i nie robią z tego zupełnie niezaplanowanej przez autora zabawy, czyli kompletnego bajzlu. Ja bym chyba musiała mieć na taki kącik zupełnie osobne pomieszczenie :/

    1. Asiu, u nas co jakiś czas dzieciaki wszystko zabierają do swojej kuchni i gotują wszystkie elementy ;) pozwalam im pod warunkiem, że po skończonej zabawie wszystko wróci na swoje miejsce (nauka segregacji gratis)

  3. Skrupulatnie i metodycznie :) Bardzo fajnie zorganizowany regał, to coś w stylu Montessori, prawda? Bardzo lubię podejście do pracy z dzieckiem w tej pedagogice. Jak tylko będę miała wreszcie własne cztery ściany, planuję dla Tosi taki regalik, wszystko w zasięgu ręki, co chwilę nowe zabawy, żeby było dynamicznie i różnorodnie. W każdym razie super rozwijająco u was :)

  4. Wspaniały zestaw materiałów i propozycji :) Jestem pod wrażeniem. Te guzikowe sekwencje – materiały – sama robiłaś czy kupione, gotowe? jeśli tak, to gdzie? jestem ciekawa. super tacki zapraszające do zabaw :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>