Kotobiryt – wyzwanie 7 gier w 7 dni

Kolejna gra w zestawieniu: Kotobiryt Wydawnictwo: Rebel.pl.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gra zawiera:

– 15 kart kanałów

– 26 kart kotów

– 2 karty opiekunów

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Celem gry jest zdobycie jak najwięcej punktów, które są przypisane do kart kotów.

Grę rozpoczynamy od ułożenia kwadratu 4×4. Karty należy rozłożyć losowo, z wyjątkiem tych w dolnym lewym rogu i górnym prawym rogu. 2 karty opiekunów i 2 losowe karty kotów należy umieścić w rogach kwadratu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pozostałe karty kanały i koty układamy na stoliku w stosiku. Talia kanałów obrazem do góry, a talia kotów obrazem do dołu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Staramy się  stworzyć wolną od przeszkód ścieżkę prowadzącą od kota do opiekuna. Podczas swojej tury gracz wykonuje 2 poniższe akcje, albo może wykonać daną akcję dwa razy.

 

1) Obrót – należny wykonać o 90 stopni w dowolną stronę bądź 180 stopni

2) umieszczenie – gracz umieszcza w grze nowa kartę kanału

Umieszczenie polega na tym, iż gracz bierze kartę kanału z krawędzi planszy i odkłada ją na spód talii kanałów. Następnie bierze kartę kanału z wierzchu talii i „wpycha” ją w rząd, z której wcześniej usunął kartę. Gracz zawsze wpycha kartę od strony, z której nie usunięto karty.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jeśli w wyniku któregoś z działań gracza powstanie nieprzerwana ścieżka pomiędzy kartą kota i jedną z dwóch kart opiekuna, ten gracz zdobywa daną kartę kota i umieszcza ją przed sobą.

Następnie gracz przesuwa kartę opiekuna zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara o jedno miejsce, a potem losuje nową kartę kota z talii, umieszcza ją na miejscu zdobytej przed chwilą karty kota i zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, przesuwa ją o jedno miejsce. Gdy dany gracz wykona dwie akcje, przychodzi kolej na następnego gracza po lewej. Gra toczy się w ten sposób aż do momentu zdobycia 15 kart kotów. Następnie gracze podliczają punkty. Posiadacz największej ilości punktów wygrywa.

Mamy tutaj też dodatkowe warianty gry:

1) wariant „Kotki” rozgrywka toczy się zgodnie z tymi samymi zasadami, tylko rozmiary kwadratu są o bokach 3×3.

2) wariant dla samotnika – jak najszybciej znaleźć opiekuna dla każdego kota.

3) wariant kooperacyjny – wspólnymi siłami szukamy opiekuna dla każdego, a potem liczymy ile tur nam to zajęło.

4) wariant zespołowy – gracze dzielą się na zespoły i wspólnie szukają opiekunów dla kotów. Który zespół zbierze więcej punktów wygrywa.

 

Gra prosta dzięki jasnym zasadą. Duży plus za możliwość grania w zarówno w jedną jak i kilka osób. Kilka wariantów gry: w tym kooperacyjny! Bardzo fajne pudełko – dzięki niemu mamy możliwość zabrania jej ze sobą wszędzie bez zajmowania miejsca i strachu, że się uszkodzi.

Wpis powstał w ramach projektu – Wyzwanie 7 gier w 7 dni

wyzwanie-7-gier-w-7-dni-1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>